1005008683077 008683077 66F12270
January 2023
4
Marketplace 1005-00-868-3077
Request a Quotation from participating marketplace vendors
Related Documents 1005-00-868-3077 5+ Documents (More...)
Ammunition Loader Assembly 1005008683077 526-7138 Ammunition Loader Assembly 1005005267138 001-
Ammunition Loader Assembly 1005008683077 Assembly 1005005267138 001-0641 1010-19-003-3821 1005-
Restrictions 1005-00-868-3077
Import and Export 1005-00-868-3077
- Schedule B
- Subscribe to View Schedule B
- HTS Code
- Subscribe to View HTS Code
End Users 1005-00-868-3077
- US Air Force (FMSG)
- Effective Date:
- 1 Nov 1996
- Former MOE Rule:
- FGG4
- Republic of Korea (ZH01)
- Effective Date:
- 1 Apr 1991
Approved Sources 1005-00-868-3077
- Part Number
- Manufacturer
- Status
- 66F12270
- Manufacturer
- 18894 - Air Armament Center/ En (Active)
- Primary Buy
- Primary Buy
Datasheet 1005-00-868-3077
- Characteristic
- Specifications
- FIIG
- Specifications
- A23900
- End Item Identification [AGAV]
- Mau-58A/A Storage System
- Part Name Assigned By Controlling Agency [CXCY]
- Loader,Ammunition A
Management Data 1005-00-868-3077
- Organization
- Unit of Issue
- Unit Price
- Qty Unit Pack
- Unit of Issue
- Nov 1996
- Department of the Air Force (DF)
- EA
- Subscribe
- 1
- EA
Similar Supply Items to 1005-00-868-3077
Freight Information 1005-00-868-3077
Packaging Data 1005-00-868-3077
- Responsible Activity
- Packaging Data Source
- Primary Inventory Control Activity (PICA)
Item Pack Level (Unpackaged)
- Item Size
- Item Weight
- Characteristics
- Weight/Dimensions Category
- Fragility
- Item Preservation
- Item Weight
Unit Pack Level (Packaged)
- Quantity per Pack
- Unit Size
- Unit Weight
- Unit Cube
- Preservation Method
- Cleaning/Drying
- Unit Size
- 1
- 27.0" H x 10.0" W x 9.3" L
- Any Suitable Process
- 27.0" H x 10.0" W x 9.3" L